fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Haberler

Image 14
Kas 2020

RAINFOREST ALLIANCE'IN GÜNDEMİNDEYİZ.

 • Editör

Durak Fındık A.Ş. olarak 2018 yılında başlatmış olduğumuz Her Çocuk Bir Dünya projemiz, gıda alanında başlıca uluslararası sertifika kuruluşlarından biri olan Rainforest Alliance'ın internet sitesinde makale olarak paylaşıldı.

Image 19
Agu 2020

METİP ALANINA ZİYARET

 • Editör

İkizce METİP alanında bulunan gezici mevsimlik tarım işçileri ve çocukları ziyaret ettik. İlçede 1000 kişiye yakın işçi gurubunun konakladığı bu alanda Tarım Aracısı Necmi KADAKÇI ile birlikte verdiğimiz eğitimlerin ardından her bir aileye hijyen paketi, okul çağındaki çocuklara ise eğitim paketi dağıtıldı.

Image 18
Agu 2020

ÇOCUKLARIMIZA EĞİTİM SETİ

 • Editör

Mevsimlik tarım göçüyle ilçemize gelen çocuklarımıza konaklama alanlarında hijyen eğitimi ve çocuk hakları hakları ile ilgili eğitimler verildi. Projemiz kapsamında her bir çocuğa içinde defter, kitap, kurşun kalem, boya kalemi, pastel boya, kalemtraş, silgi, kalemlik ve bez çantadan oluşan eğitim seti dağıtıldı.

Image 17
Agu 2020

MEVSİMLİK GEZİCİ TARIM İŞÇİLERİNE ZİYARET

 • Editör

Mevsimlik gezici tarım işçisi ailelere ve çocuklarına konaklama alanlarında hijyen eğitimi, işçi hakları ve çocuk işçiliği ile alakalı eğitimler verildi. Projemiz kapsamında her bir aileye içinde maske, eldiven, ateş ölçer, kolonya, sabun, gözlük, şapka,eğitim ve konularını içeren broşürlerin bulunduğu hijyen paketi dağıtıldı.

Image 07
Agu 2020

COVID 19 SÜRESİNCE FINDIK HASADI EĞİTİMİ

 • Editör

Proje Akademik Danışmanımız Tuğba KONTAŞ AZAKLI ve Serdar MACİT tarafından çocuk işçiliği irtibat ve izlenilebilirlik saha sorumlularımıza ve sivil toplum örgütü temsilcilerine yönelik; COVİD-19 sürecinde fındık hasadı nasıl yapılır? Mevsimlik gezici tarım işçilerini ve çocuklarını koronavirüs salgınından nasıl koruyabiliriz? konulu bilglendirme toplantısı yapıldı.

Image 30
Ocak 2020

GLOBAL TEDARİK ZİNCİRLERİNDE ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİN SONLANMASI

 • Editör

27-28 Ocak tarihlerinde Hollanda’nın Leiden kentinde Dünya Çalışma Örgütü (ILO) , Global March ve Hollanda Hükümeti ortaklığında düzenlenen “Global Tedarik Zincirlerinde Çocuk İşçiliğinin Sonlanması” konulu toplantıya katılarak Durak Fındık ‘ı Rainforest Alliance ile Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğini Önlemek amacıyla yürüttüğümüz çalışmaları ve “Her Çocuk Bir Dünya Programını” paylaştık.

Image 7
Eyl 2019

SERGİMİZ

 • Editör

Çocuklarımızın el sanatları dersinde yaptığı çalımaları sergiledik.

Image 3
Eyl 2019

MESLEK TANITIMI

 • Editör

Programımızın içinde yer alan meslek tanıtımı ile ilgili olarak öğrencilerimizi Av. Gizem Bostancı DURAK, İşletmeci Mehmet Ali DURAK, Diş Hekimi İbrahim DEMİR, Öğretmen Mehmet AZAKLI, Hemşire Semanur SÖNMEZ ile buluşturduk.

Image 2
Eyl 2019

OKUMA ZAMANI

 • Editör

“Çocuklar için okumadan ve oyun oynamadan geçen bir gün, yitirilmiş bir gündür.” diye söyledi Damlanur Pıçak hocamız.

Image 1
Eyl 2019

KİRLENMEK GÜZELDİR

 • Editör

“Unutulmamalıdır ki çocuk için oyun her şeydir. Okul öncesi eğitimi alan bir çocuğun günde en az 5 saat oyun oynamaya ihtiyacı vardır.

Image 31
Ağu 2019

MATEMATİĞİN GÜCÜ

 • Editör

“Matematikte tek bir doğru vardır. Bu sayede matematikte kavga dövüş olmaz, tartışma olur, fikir teatisi olur, ikna çabası olur.

Image 31
Ağu 2019

DENEY ZAMANI

 • Editör

“Deneysiz bir Fen Bilimleri düşünülemez. Çünkü ilmi kimya tecrübelerle müsbet bir satha nüfuz eder." der Jora Gizem Balta hocamız ve öğrencilerimiz haaaa diyerek bakakalir.

Image 29
Ağu 2019

HÜNERLİ ELLER

 • Editör

Bugün günlerden çikolata. GastroArt Mutfak Akademisinden Şef Ercan YILMAZ, Şef Emrah Zeyyat KARBANCIOĞLU, Yardımcıları Sibel YILMAZ ve Saliha Nur TÜZEN öğrencilerimiz ile beraber çikolata ve cupcake yapıp çok eğlenceli anlar yaşadılar

Image 28
Ağu 2019

HAYDİ GEZMEYE

 • Editör

Çocuklar bize dünyanın sunduğu en büyük servettir. Biz onlara çok değerli birer hazineymiş gibi bakıyor ve sevgimizi veriyoruz.

Image 28
Ağu 2019

TEŞEKKÜR BELGESİ

 • Editor

Projemizde görev alan öğretmenlerimize ve proje ekibine İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykut FİDAN tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

Image 27
Ağu 2019

BAŞARIYORUZ ÇÜNKÜ İNANIYORUZ

 • Editör

Başarmak için inanmak gerekir; inanıyoruz, başarıyoruz.

Image 25
Ağu 2019

SAĞLIK TARAMASI

 • Editör

“Bütün çocuklar eşit haklara sahiptir. Hiçbir çocuk ayrıma tabi tutulamaz. Çocuklar sağlıklı yaşama, duygusal yakınlık ve güvenlik içinde olma ve hiçbir yoksulluk çekmeme hakkına sahiptir.” diyor ve programımız dahilinde Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi ve Diş Hekimi İbrahim DEMİR ile birlikte çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

Image 25
Ağu 2019

HEDİYE ZAMANI

 • Editör

Durak Fındık Sanayi Ve Ticaret A.Ş. Ailesinden Mehmet Ali DURAK okulumuzu ziyaret ederek programımıza dahil olan 60 çocuğumuza daha ayakkabı ve pantolon hediye etti.

Image 24
Ağu 2019

İKİZCE KAYMAKAMINA TEŞEKKÜR

 • Editör

Ardahan Damal İlçe Kaymakamı olarak atanan İkizce Kaymakamı Sayın Ali Recai YERLİKAYA’ya Her Çocuk Bir Dünya Projemize desteklerinden dolayı plaket takdim ederek yeni görev yerinde başarılar diledik.

Image 24
Ağu 2019

ÇOK YÖNLÜ ÖĞRETİM MODELİ

 • Editör

Çocuklarımıza yalnızca okumayı değil, düşünmeyi, sorgulamayı, problem çözmeyi, sürece dahil olmayı ve karar vermeyi öğretiyoruz.

Image 23
Ağu 2019

BAŞARMAYA DEVAM

 • Editör

Öğrencilerimiz yaptıkları etkileyici çalışmalarla göz doldurmaya devam ediyorlar. Zoru hemen yaparız, imkansız biraz zaman alır.